Novinky a informácie zo sveta Suzuki Marine

Šedý predaj motorov

V prípade, že narazíte u iného predajcu na motor Suzuki ktorý je lacnejší, je potrebné byť obozretný. Len neobvykle sa jedná o motor, ktorý pochádza z oficiálnej Slovenskej produkcie

ktorý by bol dlhšiu dobu na sklade a predajca znížil cenu z dôvodu lepšej možnosti predaja daného modelu. Omnoho častejšie ide o takzvaný ŠEDÝ DOVOZ.

V skratke to znamená, že tovar nepochádza od oficiálneho distribútora pre Slovenskú Republiku. Tento tovar môže pochádzať z EU, ale rovnako z krajín mimo EU. To už záleží na konkrétnom predajcovi. Nevylučuje to, že tovar môže byť dodaný ku zákazníkovi so Slovenským manuálom. Tovar zo šedého dovozu môže byť upravený pre Slovenský trh. Balenie sa môže lýšíť od obchodného balenia ktoré sa používa pre Slovenský trh, môže chýbať slovenský návod alebo niektoré príslušenstvo, hlavne certifikát CE, ktorý je potrebný pre prihlásenie motora na Štátnu Plavebnú Správu.

Tovar zo šedého dovozu býva lacnejší, čo je hlavná výhoda. Hlavná nevýhoda spočíva v tom, že motor nie je možné reklamovať v servisnej sieti výrobcu, ale jedine u daného predajcu, od ktorého si zákazník motor kúpil. Ten musí zo zákona poskytovať servis, ktorý ale prebieha cez neautorizované servisy. S reklamáciami u týchto predajcov bývajú často problémy. Týto predajcovia majú často v obchodných podmienkach vyhradenú dlhšiu dobu na vybavenie reklamácie. Prístroj je možné nechať opraviť aj v autorizovaných servisoch, ale túto opravu si majiteľ musí kompletne uhradiť sám.

Kvôli problémom s reklamáciami predajca často mení prevádzkovateľa a stáva sa, že keď sa vám prístroj pokazí, váš predajca už nemusí existovať. Domáhať sa záručného servisu potom môže byť zložité. Predajcovia môžu mať upravenú taktiež štandardnú dobu záruky z dvoch rokov na kratšiu. Tovar môže byť u nich predávaný za zvláštneho režimu zákona ako bazárový. Aj v prípade dvojročnej záruky ste ale ochudobnený o možnosť lodný motor reklamovať na základe medzinárodnej záruky v zahraničí, napríklad na dovolenke v Chorvátsku a to v dobe troch rokov od jeho zakúpenia.

Výhody zakúpenie šedého dovozu: Nížšia cena tovaru
Nevýhody šedého dovozu: Tovar nemá oficiálny záručný list, nie je registrovaný v databáze z hľadiska záruky, nie je možné uplatniť autorizovaný servis, reklamácia je možná len u predajcu, môže chýbať návod či súčasti, krátka "životnosť" predajcov 

Exportný partner

SuzukiMarine

Záujemcovia o lodné motory Suzuki môžu prvý krát na Slovensku kúpiť lodné motory Suzuki pod záštitou jediného oficiálneho exportného partnera pre Slovenskú republiku firmy Jochym Marine.

Kontaktujte nás

Jochym Marine
Kollárova 631/6, 01401 Bytča
Slovenská republika

Tel.: 00421 (0) 905 542 690
Tel.: 00421 (0) 948 968 877

Fax: 00421 (0) 42 55 22 133
Email: info@jochymmarine.com

Newsletter

Joomla forms builder by JoomlaShine
Odoberaním nášho mailing listu budete vždy informovaný o novinkách. Nezasielame spam.

Go to top